r e  k  l  a  m  a

Budowa deskorolki

Wyjaśnie to mniej szczegółowo aby każdy mógł załapać o co chodzi.


1.Śrubki montażowe - jest ich 8, po 4 dla każdego tracka, dostępne w każdym skateshopie w postaci kompletu ośmiu śrubek lub osobno.
2.Grip- to papier ścierny, który przykleja się do górnej strony decka. Kosztuje ok. 20-25zł. Można go kupić w skateshopie. Gripy są samoprzylepne. Są różnych kolorów i firm.
3. Deck- jest głównym elementem deskorolki. Stawiamy na nogi. Robiony jest z 7 lub 9 warstw.
4. Podkładki pod tracki – podkładki są umieszane między deckiem a truckiem. Chronią deck przed uszkodzeniam i spowodowanymi przez nacisk tracków na deck. Zazwyczaj zwiększają odgłos upadku deski.
5. Grafika – jest nakładana na dolną część decka. Są różne wypasione obrazki.
6.Tracki - Tracki są jednymi z najistotniejszych elementów deski. Zawierają osie na których umieszczone są kółeczka, a przykręcone są do decka czterema śrubkami każdy [1]. Dzięki track'om możemy swobodnie regulować sposób zachowania się deski. Tracki są chyba najtrwalszymi elementami deskorolki, rzadko się łamią, chociaż dosyć często pękają kingpiny (śruby łączące track)
7. Kółeczka - również należą do dość istotnych elementów deski:) Przeważnie wytwarzane są z uretanu, a ich grubość mieści się w przedziale 53-57 mm. Kółeczka różnią się również minimalnie twardością, ale ogólna zasada brzmi: twardsze i szersze - rampa, bardziej miękkie i węższe - street.
8. Kingpin - jest to nazwa największej śruby w desce, jest to śruba przechodząca przez track i łącząca "w kupie" wszystkie jego części. Niestety kingpin ma to do siebie, że dość często się łamie... Można jednak kupić nowy, jest to wydatek rzędu 10 zł.
9. Łożyska są odpowiedzialne za prędkość naszej deski. Na jedno kółko przypadają po dwa łożyska kulkowe oraz jedna tulejka rozporowa [11]. Najszybsze łożyska oznaczane są symbolem ABEC9, do wolniejszych należą kolejno: ABEC7, ABEC5 i ABEC3.
Strona www za darmo dla Ciebie!