bike news

Jazda wyczynową na rowerze! - jak zacząć?

2011-11-20 10:55:57, komentarzy: 0

Jak zacząć? Czy to niebezpieczne? Otóż w tym wpisie opiszemy przygotowania do "bezpiecznej" jazdy wyczynowej.

 

W ostatnich latach zwiększyła się popularność na jazdę wyczynową na rowerze. Oczywiście nie jest taka popularna jak np: deskorolka, ale to tylko porównujemy do ostatnich lat i dlatego piszemy ten artykuł! Zacznimy od tego, że wielu ludzi uważa, że taka "zabawa" jest niebezpieczna, ale z odpowiedimi przygotowaniami zmniejszymy ryzyko wypadku i w tym artykule dowiesz się co zrobić, kupić, by być bezpieczniejszym.

 

Jazdę wyczynową na rowerze dzielimy na trzy różne dyscypliny:

- Four Cross
- Downhill
- Dirt


Four Cross jest to jazda rowerem po zbudowanym torze, na tor jest wypuszczanych 4 zawodników z czego 2 przechodzi do dalszych eliminacji.

Downhill jest to zjazd naturalnymi ścieżkami w lesie albo w górach, prawie zawsze trasy DH są bardzo wąskie, usłane kamieniami oraz korzeniami i są bardzo strome.

Dirt to inaczej wyczynowa jazda przez miasto, do dirtu można zaliczyć skoku z murków, zjazdy po schodach.

I jak teraz znamy wszytkie rodzaje dyscyplin to należy poszukać odpowiedniego roweru do wybranej dyscypliny. Popytajcie się pracowników oraz poszukajcie opiń na internecie. Niektórzy myślą, że jak kupią rower to koniec, ale tak nie jest trzeba jeszcze kupić kask i ochraniacze. Najpierw radziłbym kupić ochraniacze na kolana i łokcie, później zainwestować na klatkę piersiową oraz na inne części ciała. Kask powinien być wytrzymały. Lecz te pomocne zabezpieczenia tylko zmniejszą ryzyko poważnych kontuzji. Więc jak chcesz być całkowicie bezpieczny wybierz inny sport, bo akurat w tym chodzi o adrenalinę. Rada dla początkujących: PAMIĘTAJ JEŻELI ZACZYNASZ JEŹDZIĆ TO NIE RÓB CIĘŻKICH TRIKÓW BEZ DODATKOWYCH OCHRANIACZY.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Szukaj

Tagi

Brak tagów

Kategorie

Brak kategorii

Strona www za darmo dla Ciebie!